Reklam
Reklam

ALİ MURAT SİLPAGAR PROJELERİNİ ANLATTI

Çiftlikköy AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Murat Silpagar, Özdilek’te düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında, projelerini anlattı ve kamuoyuna duyurdu. Basın toplantısına, Yalova AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan, Çiftlikköy AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Murat Silpagar, Çiftlikköy AK Parti Belediye meclis, il genel meclis adayları ve partililer katılım sağladı.

ALİ MURAT SİLPAGAR PROJELERİNİ ANLATTI

Çiftlikköy AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Murat Silpagar, Özdilek’te düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında, projelerini anlattı ve kamuoyuna duyurdu. Basın toplantısına, Yalova AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan, Çiftlikköy AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Murat Silpagar, Çiftlikköy AK Parti Belediye meclis, il genel meclis adayları ve partililer katılım sağladı.

ALİ MURAT SİLPAGAR PROJELERİNİ ANLATTI
09 Mart 2014 - 17:03

‘Çiftlikköy’ün sorunlarını çok iyi biliyoruz’

Açılış konuşmasını yapan AK Parti Çiftlikköy İlçe Başkanlığına yeni atanan Ogün Şengün konuşmasında, ‘Çiftlikköy’ün sorunlarını çok iyi biliyoruz. Projelerimizi dile getirirken, Çiftlikköy’ün imar planlarını ve alt yapısını bütünüyle düşünüp, ortaya koyduk. İlçe başkanlığına yeni atanmama rağmen kısa sürede kadromuzu oluşturduk. Projelerimizin Çiftlikköy halkına ve dava arkadaşlarıma hayırlı olmasını diliyorum. Çiftlikköy’ü köy olmaktan kurtaracağız’ dedi. 

‘Çiftlikköy, Yalova’nın 15 mahallesinden biri görünümde’

 

Çiftlikköy’ün en büyük sorunun kentleşme olduğunu ifade eden Yalova AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan, ‘AK Parti olarak diğer partilerden farklıyız. İnsanlara bu saatten sonra birebir projelerimizi anlatmak üzere yola çıktık. Projelerimizle Çiftlikköy’ü şaha kaldıracağız. Çiftlikköy’ün en büyük sorunu kentleşme sorunudur. Belediyecilik sadece yol, kaldırım yapmakla olmaz. Proje şehrin ruhunu değiştirmeli. Çiftlikköy’ünde değişikliğe ihtiyacı var. Çiftlikköy, Yalova’nın 15 mahallesinden biri görünümde. Çiftlikköy’ün kendine has bir ruhu olmalı. Çiftlikköy’de eğitimli ve vizyon sahibi insanların olması gerekiyor. Bu da sadece AK Parti’de var’ dedi. 

Çılgın projem ‘Çiftlikköy’e ada yapacağım’

 

Projelerini slayt gösteriyle anlatan Çiftlikköy AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Murat Silpagar, ‘Çiftlikköy’de akılcı belediyecilik olmadığı için teknolojiden yararlanamıyoruz. 2023 yılında biz, 2071 yılında sizin çocuklarınız AK Parti’nin hizmetlerinden yararlanacak. Şeffaf, sosyal ve estetik belediye olacağız. Kısa, orta ve uzun vadeli olarak projelerimizi nitelendirdik. Alt yapı projelerimizde, su kayıpları, asbestij, su boruları, su faturalı ve içme suyu sorununu halledeceğiz. Elektrik hatlarını yerin altına alacağız. Kanalizasyon eksikliklerini tamamlayacağız. Yol ve kaldırımlar konusunda AB standartlarında olacağız. Dere ıslahını iyileştireceğiz. Çiftlikköy Küçük Sanayisi’nde teknolojiden yararlanacağız. Kurum içi, kurumlarla iletişimi paylaşacağım. Şeffaflık konusunda, ihale, gelir-gider kalemlerinde yapılan harcamaları Çiftlikköylülerle paylaşacağız. Mega projelerimizde Çiftlikköy’ü bütünleştirip, birleştireceğiz. 750 kişiye istihdam sağlayacak İplik fabrikasını kuracağız. Çiftlikköy’de 5 bin kişiye istihdam yaratacak ortam sağlayacağız. 5 yıldızlı otel olacak. Çiftlikköy’e Vakıf Üniversitesini istiyoruz, yer konusunda görüşmeleri yapıyorum. Kır düğün salonu ve konferans salonları yapacağız. 500 evler tepesinde mesire alanı yapacağız. Kadınlarımız için kapalı yüzme havuzu, gençlerimiz için spor kompleksi ve mezarlıkları hak ettiği yere getireceğiz. Üst yapı projelerimizde hazır. Farklı merak uyandıran grafiti duvarlar yapılacak. Otistik çocuklar için eğitim merkezi kuracağız. Çiftlikköy’de yaşlılar ve bakıma muhtaç insanlarımıza yardım edeceğiz. Köy kooperatiflerini geliştirici faaliyetlerde bulunacağız. Ulaşım konusunda, gezi treni, sessiz ve havayı kirletmeyen ring seferleri düzenleyip, modern yaya yolları yapacağız. Bisiklet, sahil yolu, katlı otopark, bölge ve genel otoparkları yapılacak. Meydan projesinde, cazibe merkezi olacağız, rantın, paranın merkezi olmayacağız. Benim hayalini kurduğum ay yıldız projesi var, tüm dernekleri bir araya getirip, birlik ve beraberliği sağlayacağız. Çiftlikköy’de bulunan Kara Kilise’yi markalaştıracağız. Sosyal belediyecilikte, kent arşivi, okuma salonu yapılacak. Hoş geldin bebek projesi olacak. Kanser konusunda bilgilendirme ve tarama programlarımız olacak. Engelsiz yaşam projemizde var. Aile Danışmanlık ve eğitim merkezi, oyuncak evleri olacak. Geri dönüşümde çöpleri yerin altına gömeceğiz. Sokak hayvanlarında geçici bakım ve hayvan barınağı yapacağız’ dedi

Bu haber 3366 defa okunmuştur.

YORUMLAR