Reklam
Reklam

ATO İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ İÇİN KOLLARI SIVADI…

-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ÇAĞRISI ÜZERİNE “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ”NE KATILAN ATO, İLK OLARAK MECLİS ÜYELERİNİN KAMUNUN SAĞLADIĞI DESTEKLER HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMASI İÇİN HAREKETE GEÇTİ.

ATO İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ İÇİN KOLLARI SIVADI…

-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ÇAĞRISI ÜZERİNE “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ”NE KATILAN ATO, İLK OLARAK MECLİS ÜYELERİNİN KAMUNUN SAĞLADIĞI DESTEKLER HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMASI İÇİN HAREKETE GEÇTİ.

ATO İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ İÇİN KOLLARI SIVADI…
24 Şubat 2017 - 15:18

ATO’NUN DAVETİ ÜZERİNE MECLİS TOPLANTISINA KATILAN GÜMRÜK VE TİCARET BAKAN YARDIMCISI FATİH ÇİFTÇİ,  İŞKUR GENEL MÜDÜRÜ MEHMET ALİ ÖZCAN, KOSGEB BAŞKANI RECEP BİÇER, KREDİ GARANTİ FONU GENEL MÜDÜRÜ İSMET GERGERLİ VE TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI HÜSEYİN AYDIN İSTİHDAM DESTEKLERİ KONUSUNDA ATO ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ.

 

-ATO BAŞKANI BARAN: “CUMHURBAŞKANIMIZIN SEFERBERLİK İLANINA KATILACAĞIMIZI VE ÜZERİMİZE DÜŞEN HER NE VARSA YAPACAĞIMIZI İFADE EDİYORUM.”

 

24 ŞUBAT 2017- Ankara Ticaret Odası (ATO), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine harekete geçerek istihdam seferberliğine bilgilendirme çalışmalarıyla ilk adımı attı. Esnaf ve tüccarın istihdam desteklerinden yeterince haberdar olmadığına ilişkin anketlerden yola çıkan ATO, meclis üyelerini bu destekler konusunda bilgilendirmek için harekete geçti. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran’ın daveti üzerine Başkent’teki ekonomi bürokrasisi ATO Meclisi’ne katılarak, devletin istihdamı artırmak üzere işverenlere yönelik uygulamaya koyduğu destekleri tek tek anlattı.

 

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İŞKUR Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan, KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli ve Türkiye Bankalar Birliği Genel Başkanı Hüseyin Aydın’ın katıldığı ATO Meclis Toplantısı, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran’ın açılış konuşmasıyla başladı. Baran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısının güçlü bir Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi.

ATO Başkanı Baran, dâhili ve harici şer odaklarının Türkiye’yi zayıflatma faaliyetlerine karşı, kendilerine ekonomik cephede büyük sorumluluk düştüğünü belirterek, 150 bin ATO üyesine, “Gelin, ekonomik cephedeki taarruzlara karşı, üzerimize düşeni hep beraber yapalım” çağrısında bulundu. 

-“HEPİMİZE GÖREV DÜŞÜYOR”-

 

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğine destek vermek de bizim sorumluluğumuzda” diyen ATO Başkanı Baran konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

Büyük ve güçlü bir Türkiye için hepimize görev düşüyor. Daha çok üretmeli, daha çok kazanmalı, daha çok kazandırmalıyız. İşlerimizi büyütüp, ekonomimizi daha da güçlendirmeliyiz. Tüm üyelerimizi, Milli Ekonomik İstiklal Mücadelemizde, el ele vermeye, devletimizin sunduğu büyük imkânlardan yararlanmaya, insanlarımıza yeni kazanç kapıları açmaya davet ediyoruz. Milletimizin birliği ve bütünlüğünü hedef alan saldırılar karşısında Ankara Ticaret Odası olarak, her zaman devletimizin ve milletimizin yanında yer alacağımızı, Cumhurbaşkanımızın seferberlik ilanına katılacağımızı ve üzerimize düşen her ne varsa yapacağımızı bir kez daha ifade ediyorum. Biz iş dünyasının temsilcileri olarak, ekonomik cephedeki sorumluluğumuzun farkındayız ve bu alanda teyakkuzdayız.” 

 

-“TİCARETİN CİĞERLERİ BAYRAM ETSİN DİYE NEFES KREDİSİ”-

 

ATO Yönetim Kurulu olarak iki buçuk aydır görev başında olduklarını belirten Baran, bu süre içinde gece gündüz, hafta içi hafta sonu demeden 4-5 aylık çalışma yaptıklarını söyledi. ATO üyelerinin sesi olarak tüm devlet kurumları ile irtibat kurduklarını kaydeden Baran, “Ankara ticaretinin içinden gelen bir yönetim olarak, üyelerimizin sorunlarına vakıf olmanın verdiği şuurla, icraatlarımızı gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.  İlk icraatlarının Nefes Kredisi olduğunu hatırlatan Baran, TOBB öncülüğünde başlatılan Nefes Kredisi Projesi’ne, 365 oda ve borsa içerisinde en büyük katkıyı veren oda olduklarını vurguladı. Piyasanın ucuz finansmana ihtiyacı olduğunu dile getiren Baran, “Hedefimiz 20 bin üyemizin nefes alması… Onlar nefes alsın ki ticaretin ciğerleri bayram etsin. İşleri büyüsün, Türkiye büyüsün” dedi. Baran, 2017’nin ATO’nun proje yılı olacağını da sözlerine ekledi.

 

-“ATO ÖNEMLİ BİR MİSYONA SAHİP”-

Toplantıda konuşan Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci de Ankara’nın girişimcisiyle, savunma sanayisiyle, medikal sanayisiyle ve mobilya endüstrisiyle öncü sektörlerin yer aldığı bir şehir olduğunu belirterek, “Cumhuriyetimizle yaşıt bir kuruluş olan ATO, Ankara ticaretinin merkezi olması nedeniyle önemli bir misyona sahiptir. Ankara’nın bugünlere gelmesinde Ticaret Odamızın büyük emeği ve katkısı vardır” dedi. Ticaret ve sanayi odalarının, ticaretin güvenli ve bereketli yapılmasıyla görevli kuruluşlar olduğunu söyleyen Çiftci,Ekonominin, ticaretin gerçek patronları, kaptan köşkünün sahibi sizlersiniz. Bu ülkenin gerçek kahramanları üretenlerdir. Sizler Türkiye’nin refahına katkı sağlıyorsunuz. Bizim görevimiz de daha çok ve daha kaliteli üretmeniz, dünya pazarlarında rekabet edebilmeniz için size yardımcı olmaktır” diye konuştu. 

Bu haber 1851 defa okunmuştur.

YORUMLAR