Reklam
Reklam

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Yalovalılara seslendi

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve CHP li belediye başkan adayı Vefa Salman Bugün Cumhuriyet meydanında Yalovalılara seslendi. Parti bayraklarının olmadığı mitingde ilk konuşmayı yapan Yalova Milletvekili Muharrem İnce oldu. Ankara’dan seçim için getirilen parti otobüsü üzerinden halka seslenen İnce,

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Yalovalılara seslendi

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve CHP li belediye başkan adayı Vefa Salman Bugün Cumhuriyet meydanında Yalovalılara seslendi. Parti bayraklarının olmadığı mitingde ilk konuşmayı yapan Yalova Milletvekili Muharrem İnce oldu. Ankara’dan seçim için getirilen parti otobüsü üzerinden halka seslenen İnce,

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Yalovalılara seslendi
22 Nisan 2014 - 19:49

” YSK Yalova'da AKP'ye teslimiyeti tescil etmiştir. Bu seçim yargı gözetim ve denetiminde değil, hükümet gözetim ve denetiminde yapılmıştır. Her sandıkta parti devletinin izi vardır. Zihinsel özürü nedeniyle kısıtlı olduğunu iddia ettikleri kişi AKP sandık kurulu üyesidir. Bu kişiyi sandık kurulu üyesi yapmışlar, oy kullandırmışlar, sonra da itiraz etmişlerdir. YSK bunu bildiği halde seçimi iptal etmiştir. İptal kararı sandığı hırsıza teslim etmektir. Anlaşılan o ki YSK Yalova Kavurmasının faturalarını kurtarmak için bu kararı almış. Bu vebal bu YSK'yı götürür.

Biz seçime gitmekten korkmayız. Haksızlığa uğrayan bizler olduk. Onlar zeytin yağ gibi üste çıktılar. Çığ gibi büyüyerek geleceğiz. Bu seçim Yalova’nın onur seçimi olacak. Bu seçim Yalova halkının seçme hakkını elinden almak isteyenlere tokat gibi vereceği cevabın seçimi olacaktır. Biz bu seçimde her partiden oy aldık. Yine her partiden oy alacağız.

ANAYASA MAHKEMESİNE GİTMEYECEĞİZ

Buradan Yalovalılara CHP adına bir söz veriyorum. Asla Anayasa Mahkemesi'ne gitmeyeceğiz çünkü biz mahkemelere güvenmiyoruz. Çünkü biz Seçim Kurulu'na güvenmiyoruz. Biz Yalovalılara güveniyoruz. 1 Haziran'da Yalovalılar onlara öyle bir ders verecek ki herkes görecek. Bu Yalovalılar kavurmaya boyun eğmedi, devletin gücüne de boyun eğmeyecek"

SENDE GEL GÖKÇEK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Yalova'ya gelecekmiş. Gelsin. Burası Yalova Melih, gel, sen de gel. 81 vilayetten adam var burada. Yalova'nın ruhu, direnişi var. Yalova Atatürk'ün kentidir. Gel Melih, sen de gel. Ankara'da 6 bin 240 CHP itirazına kulak kapatıyor YSK, Yalova'ya gelince seçimi iptal ediyor

BULGARİSTAN DAKİ OTELİNE GÖNDERECEĞİM

Biz daha kavurmaları ve şemsiyeleri anlattık hepsini anlatmadık ki. O yalakası Cengiz Dereli’ye sesleniyorum. Belediye başkanımızı arayıp tehdit ediyorsun. Sende yürek, cesaret ve adamlıktan birazcık varsa gel bana telefon açta sana gününü göstereyim. Merak etme seni Bulgaristan’daki oteline göndereceğim. Adam ol Cengiz dereli.

 

PARTİ BAYRAĞI OLMAYACAK

Bundan sonra meydanlarda parti bayrağı değil sadece Türk bayrağı olacak. Parti bayrağımız yaşam şeklimiz olacaktır. Bu seçim CHP ile AKP arasında değil her görüşteki insanların soygunculara karşı direniş ve mücadelesi olacaktır.

25 Mayısta bu meydanda son mitingimiz yapacağız.Bu mitinge on binleri dolduracağız. Bütün Türkiye’nin kalbi artık Yalova diye atıyor. Buralarda artık çok bakanlar göreceksiniz. Bir çok vaatlerde bulunacaklar. Yalova halkı onurunu o vaatlere satmayacaktır. Belediyede yapılan talanların bir kısmı başkanımız Vefa Salman tarafından açıklandı. Bu sadece küçük bölümü açıklandı.” Dedi.

Muharrem İnce’den sonra mikrofonla konuşan Vefa Salman ise,”  Seçimden sonra bana bir sürü şey söylediler.  Yok efendim çapsızmışım. Yok efendim geri kafalıymışım yok efendim beceriksizmişim. Bana bir şey söyleyemediler “ o da Hırsız” diyemediler. Diyemezlerde. Belediye başkanlığı koltuğuna kısa bir müddet oturmama rağmen birçok yolsuz olayları önümüze geldi. Neye el attıksa altından bir şey çıktı.İki günlük şirketler hem araç kiralamış hemde Yalova belediyesine ağaçlar satmış. Bir baktık milyonluk bilgisayar, yemek faturaları önümüze geldi. Halkın parasını seçimlerde kullanmışlar. Daha birçok şey var. Bunları teker teker açıklayacağız. Kimseye halkın malını yedirmeyiz. Beni sadece CHP liler seçmedi. Her kesimden oy aldım. Ben her kesimin adayı oldum. Yine her kesimin adayıyım. ”

MEYDAN OKUDU

Hangisinin karısı Karanfil Evlerinde çalışıyor onu da açıklayacağım. Bunların hepsine, Yakup Koçal ve saz arkadaşlarına meydan okuyorum. Dün Cengiz Dereli beni arıyor telefonda tehdit ediyor. Sen kimi tehdit ediyorsun. Ben Allahtan başka kimseden korkmam. Ben ölümden de korkmuyorum. Yalova'da 2011 yılına bir şirket kuruluyor. Taşıma işi yapıyor. 2013 yılında Yalova Belediyesinden 881 bin TL'lik iş alıyor. Burası önemli değil. Aynı firma Yalova Belediyesine 370 bin TL'lik ağaç veriyor. Kara ver be, taşıma işimi yapıyorsun ağaç işimi. Karar ver. Burada yüzlerce ağaç işi yapan firma var.  Yalova Belediyesinde 61 bankamatik memur var dedik. Ama Yalova belediyesinde şirketler hariç 150 bankamatik memur var. Haram maaş alıyorlar. 2009 yılında iktidara geldiler. Barbaros Binicioğlu'nun 85 milyon borcu var deyip ağlama edebiyatı yaptılar. Belgeleri bende. Borç o kadar değildi. Ama Yalova Belediyesi'nin şirketler hariç şu anda belediye borcu 115 milyon TL. RDKM' ye gidin. İçindeki Kağıt Müzesini gezin. Size göre o müze kaç paraya yapılır bir düşünün. Yalova Belediyesi burasını 732 bin TL'ye mal etmiş burasını. Gözlerine dizlerine dursun" dedi

Bu haber 2300 defa okunmuştur.

YORUMLAR